CONTACT US
en
Diş Beyazlatma

Biyolojik Beyazlatma

Biyolojik beyazlatma tekniği ofis tipi diş beyazlatma çeşitlerinden birisi olarak dişler üzerine sürülen florürce zenginleştirilmiş hidrojen peroksit solüsyonun aktifleştirilmesi ile diş içerisine yerleşmiş organik atıkları oksijen yardımıyla dışarı atılmasıdır. Bu işlemde yararlanılan florür desteği ile yaşanabilecek hassasiyet de minimize edilmiş olur.

Biyolojik Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

Biyolojik beyazlatma tekniği uzman bir diş hekiminin florürce zenginleştirilmiş özel bir hidrojen peroksit solüsyonunu hastanın dişlerine uygulaması ve aktive etmesi ile gerçekleştirilir. Uygulama sonrası ihtiyaca bağlı olarak işlem ev tipi beyazlatma çözümleri ile desteklenebilir.

Biyolojik beyazlatma uygulaması bir seans içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Uygulama sonucunda elde edilen beyaz tonunun yetersiz bulunması durumunda diş hekiminin onayı ile gerçekleştirilecek olan ikinci bir seansla daha beyaz bir ton elde edilebilir.

 

Biyolojik Beyazlatma İşlemi Güvenilir Midir?

Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma işlemi, diş etleri korunarak hekim kontrolünde yapıldığı için güvenlidir.

Biyolojik beyazlatma işlemindeki en büyük avantaj  zengin florür içeriği nedeni ile oluşabilecek hassasiyetin önüne geçmesidir.

Biyolojik beyazlatmanın ispatlanmış hiçbir yan etkisi yoktur.

Merak Ettikleriniz?

Yan Etkisi Var Mıdır?

Biyolojik beyazlatmanın ispatlanmış hiçbir yan etkisi yoktur.

Biyolojik Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

Biyolojik beyazlatmanın en büyük avantajı zengin florür içeriği nedeni ile oluşabilecek hassasiyetin önüne geçmesidir.

Ağız Hijyeni İyi Değilse, Beyazlatma Yapılır Mı Yoksa Öncelikle Tedaviye Mi Yönlendirilir?

Bu durumda hastaya öncelikle ihtiyacı olan tedavi uygulanmalıdır.