CONTACT US
en
Estetik Diş Hekimliği

Altın Diş Mücevheri-Diş Kristali (Diş Pırlantası)

Altın diş mücevheri ve diş kristali hastanın isteğine bağlı olarak ön kesici, yan kesici veya köpek dişlerinin diş yüzeyine (mine tabakasına ) yapıştırılan değerli taşlardır.

Altın Diş Mücevheri ve Diş Kristali Olarak Nasıl Bir Ürün Kullanılır?

Diş kristali olarak pırlanta kullanılabilir ya da bu iş için üretilmiş kıymetli taşlar tercih edilir. Altın diş mücevherinde de kişinin kendi tarzını yansıtan sembol veya burç simgesi seçilebilir. Seçilen modeller kişiye özel olarak üretilerek kısa bir zamanda uygulanabilir.

 

Altın Diş Mücevheri Nasıl Uygulanır?

Dişe yapıştırılmadan önce diş yüzeyinin işlem için hazırlanması gerekir. Bunun için diş yüzeyi öncelikle diş taşları veya lekelerinden arındırılır. Yapıştırılacak diş, bir pamuk yardımı ile tükürük değmeyecek şekilde çevre dokulardan izole edilir. Diş kristalinin veya mücevherinin diş yüzeyine gelecek kısmına diş üzerine çok az miktarda matlaştırıcı ilaç sürülür. Bu yüzeye kompozit bonding dediğimiz özel yapıştırıcı uygulanır ve diş kristali veya mücevheri bu bölgeye yerleştirilir.

Merak Ettikleriniz?

Altın Diş Mücevheri ve Diş Kristalinin Dişe Zararı Var Mıdır?

Bir zararı yoktur. Özel bir bakıma ihtiyaçları da yoktur. Günlük ağız ve diş bakımı uygulaması yeterli olmaktadır.

Altın Diş Mücevheri ve Diş Kristalinin Avantajı Nedir?

Gülüşünüze ışıltı, pırıltı, neşe katar. Daha etkileyici ve eğlenceli gülümsersiniz. İlk çağlardan beri çok hoşa giden bir aksesuara sahip olursunuz. Kendi tarzını yansıtabilirsiniz.

Altın Diş Mücevheri ve Diş Kristali Ne İle Yapıştırılıyor?

Kompozit bonding dediğimiz özel yapıştırıcı uygulanmaktadır.

Altın Diş Mücevheri ve Diş Kristali Düşer Mi?

Altın diş mücevherinin veya diş kristalinin aşırı sert yiyeceklerin tüketilmesi halinde düimesi, kırılması ve yutulması görülebilir. Tekrar yapıştırılabilir.

Altın Diş Mücevheri ve Diş Kristalini Çıkartınca İz Kalır Mı?

Çıkartma işlemi sonrasında diş yüzeyine yapılan cila ile dişiniz eski görünümüne kavuşur, herhangi bir iz kalmaz.