CONTACT US
en
Estetik Diş Hekimliği

Dijital İnley-Onley

Çürük boşluğunun dijital kamera ile görüntüsü alınarak tek randevuda bilgisayar ile üretilen porselen dolgudur.

Niçin Dijital İnley- Onley Yapılır?

Dişte fazla doku kaybı varsa, diş etinin altına inen derin çürükler mevcutsa, ileri decede diş aşınması varsa, dolgu maddelerine karşı özel bir alerjik reaksiyon varsa ya da kapanış bozuklukları nedeni ile yeni bir kapanış oluşturulması gerekiyorsa bu işlem tercih edilebilir.

Temel olarak porselen dolgu olarak da bilinen bu tedavi, kompozit dolguların kırılma riski olan büyük boşlukları doldurmakta özellikle tercih edilmektedir.

Dijital İnley/ Onley Nasıl Yapılır?

  1. Çürük temizlenir.
  2. Dijital kamera ile 3 boyutlu görüntü alınır.
  3. Dijital ortamda tasarım yapılır.
  4. Dijital ortamda porselen bloklardan kazınarak üretilir.
  5. Dişteki boşluğa yapıştırılır.

 

Bu 6 adım genellikle 1 gün içerisinde tamamlanabilir olup 2 randevu gibi kısa bir süreci kapsamaktadır. Bu sürecin uygulanmasında ise en önemli aşama bütün bu işlemlerin dijital iş akışına uygun olarak ilerletilerek laboratuvar ile verilerin üç boyutlu tarayıcılar ile paylaşılmasıdır. Bu sistemler sayesinde olası bütün hatalar minimize edilerek kusursuz porselen dolgular elde edilebilmektedir.

Merak Ettikleriniz?

Dijital İnley-Onley Nedir?

Çürük boşluğunun dijital kamera ile görüntüsü alınarak tek randevuda bilgisayar ile üretilen porselen dolgudur.

Niçin İnley-Onley Yapılır?

Dişte fazla doku kaybı var ise Dişetinin altına inen çürük var ise Dolgu maddelerine karşı allerjik reaksiyon varsa Kapanış bozukluklarında yeni bir kapanış gerekiyorsa İleri derecede diş aşınması var ise estetik amaçlı yapılmaktadır.

Porselen İnley-Onleylerin Üstünlükleri Nelerdir?

Kaplamaya göre madde kaybı daha azdır. Dişler arası temas mükemmeldir ve çok iyi cilalıdır. Aşınmaya dirençlidir. Estetiktir.

Kaplama ve Onley Aynı Şey Mi?

Onley sadece dişin çürüyen kısmını kaplayacak şekilde üretilirken, kuronlar dişin tüm dış yüzeyini kaplayan malzemelerdir.