BİZE ULAŞIN
tr

All-On-Four

All-on-4 tedavi konsepti cerrahi operasyonla, aynı günde, tek çene kemiğine 4 implant üzerine sabit protetik restorasyonun yapıldığı tekniktir.

ALL- ON- FOUR İMPLANT NEDİR?

All-On-Four tedavi konsepti cerrahi operasyonla, aynı günde, tek çene kemiğine 4 implant üzerine sabit protetik restorasyonun yapıldığı tekniktir.

All- On- Four protezi işleminiz yapıldıktan sonra önceden  kullanılan bir protez varsa hemen, yoksa All-on-Four tedavisi öncesi hastalardan alınan ölçüye göre 2-3 gün içinde geçici protezleri hazırlanır

Kaç İmplant Gerekir?

Geleneksel implantlarla All-on-4 implantlar arasındaki en büyük fark ağız içindeki konumlandırma şekilleridir. Tamamen dişsiz olan bir çenede kayıp dişlerin yerine konmak üzere 6-8 implant kullanılırken bu teknikle sadece 4 implant yeterli olur.

Bu dört implantın doğru açılar ile yerleştirilmesi protezlerden implantlara gelecek olan yükün doğru dağıtılması ve hem dokunun hem de implantların sağlığını koruyabilmek için çok önemlidir. Bu nedenle All-On-4 tedavisi yapılmadan önce muhakkak protez uzmanı ve cerrahın bir arada çalışması önemlidir.

 

 

Merak Ettikleriniz?

ALL-ON-FOUR Ne Demektir?

All-on-4 tedavi konsepti cerrahi operasyonla, aynı günde, tek çene kemiğine 4 implant üzerine sabit protetik restorasyonun yapıldığı tekniktir.

Operasyon Ne Kadar Sürer?

Tek bir çene operasyonu 1-1.5 saat sürmektedir.

Kaç Gün Sonra Protezler Ağzımda Olur?

Önceden kullanılan bir protez varsa hemen, yoksa All-on-4 tedavisi öncesi hastalardan alınan ölçüye göre 2-3 gün içinde geçici protezleri hazırlanır.

Sürekli Dişlerim Operasyondan Ne Kadar Sonra Ağzımda Olur?

3 ay sonra hastanın kalıcı protezleri uygulanır.