KLİNİĞİMİZ HAKKINDA

İmpladent olarak biz, insanları tanımanın ve onlarla bağ kurabilmenin hayattaki en büyük zenginlik olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle;

  • Kendimizi anlık diş problemlerine çözüm bulan bir klinik olarak değil, ömür boyu tüm ailenizle ağız ve diş sağlığı ile ilgili her ihtiyacınızda yanınızda olacak bir klinik olarak görürüz.
  • Dokuya dokunmadan, ihtiyacınızdan fazlasını yapmayan, sağlıklı bir ağızla ömür boyu yaşamanız için ‘’Organik Diş Hekimliği’’ prensiplerini benimseriz.
  • Diş hekimliğinin dünyada gittiği yönü yakından takip eder, sizlerin ihtiyaç ve beklentileri için ‘’Dijital Diş Hekimliği’’ni kullanırız.
  • Klinikteki her adımınızda kendimizi sizin yerinize koyar, sizi burada ‘’’Güvende ve Rahat’’ hissettirmek için çalışırız.
  • Diş Hekimine gelmenin sizin için zor olduğunu biliyor, sizi anlıyor ve kliniğimizden içeri girdiğiniz andan itibaren sizi evinizde gibi rahat hissettirmek için, güler yüzlü ekibimiz ve uzman hekimlerimiz ile yanınızda oluruz.

SAYILARLA İMPLADENT

24
Yıllık Tecrübe
24
Konusunda Uzman Diş Hekimi
46
Sizin İçin Gülümseyen Mutlu Çalışanlar
81352
Bize Güvenen Hastalarımızla Kocaman Bir Aile

GÜNCEL HABERLER

19/01/2018
1
Merhaba hepinize, Yeni yıl, kimimiz için derlenip toparlanma, hayatını organize etme, kimimiz için sağlıklı beslenmeye, diyete başlama, kimimiz için eskiyi ardında bırak...
19/01/2018
2
   Yenilenen web sayfası ve yeni formatlarımızla karşımızdayız. Her hafta merak edilen tedavilerden bahsedeceğimiz serimize diş beyazlatma (ağartma) ile başlıyoruz. '' Nedir, nas...
19/01/2018
1
Endodonti alanındaki yeni teknolojiler ve yeni ilaçlar sayesinde tek seansta kanal tedavisi mümkün! Diş tedavisinde en çok korkulan uygulamaların başında gelen kanal teda...
19/01/2018
2
Cerec tekniği ile inley-onley nedir? Çürük boşluğunun dijital kamera ile görüntüsü alınarak tek randevuda bilgisayar ile üretilen porselen dolgudur. Ni&...

REFERANSLAR

Diş eti çekilmesi rahatsızlığım nedeniyle, 4 ayrı doktorla yaptığım görüşmede, tüm dişlerimin çekilip implant yapılması gerektiği ortaya çıkınca, güvenilir yaklaşımları nedeniyle İMPLADENT'İ tercih ettim. Bu uzun ve zorlu süreçte önce tüm dişlerimi çekip, implantları yapan Dr. Hüseyin bey sayesinde, hiç acı ve ağrı yaşamadım.Sonrasında geçici protez ve ömür boyu kullanacağım dişlerimi harika şekilde yapan Dr. Niler hanım sayesinde de muhteşem dişlerime kavuştum.Beni tekrar kaliteli yaşan düzeyine ulaştıran Hüseyin bey, Niler hanım ve Uluç bey'e, güven veren yaklaşımı ile İmpladent'e karar vermemde etken olan Beyza hanım'a ve güler yüzlü tüm İmpladent personeline teşekkür ediyorum.
Tamer Oruç
İnşaat Mühendisi
Sevgili Ülkü Koloğlu, iyi ki varsınız ve iyi ki böyle muazzam bir kuruluşa vesile olmuşsunuz. Alanında uzman hekimleriniz ve diğer tüm personelleriniz sayesinde kliniğinizden her zaman mutlu ayrılmanın ayrıcalığını yaşıyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.
Songül Yarar
-
Demiştim ya; 'Her zaman en iyilerle çalışırım' diye. Yine bir ustaya teslim ettik kendimizi ve bu güzel dişlere sahip olduk. Tesekkür ederim Ülkü Koloğlu.
Adem Tay
Türk Müziği Ses Sanatçısı

DOKTORDAN TAVSİYELER

SSS

Evet, etkiler. Ağız içerisinde bulunan bakterilerden bazıları çeşitli sebeplerden dolayı dolaşıma karıştığında özellikle kalp olmak üzere farklı hastalıkları tetikleyebilir.
Bu lekelenmeleri ikiye ayırarak değerlendirmeliyiz: İç kaynaklı renklenmeler ve dış kaynaklı renklenmeler. İç kaynaklı renklenmeler özellikle kanal tedavisi yapılan dişlerde karşımıza çıkar. Dış kaynaklı renklenmeler ise günlük alışkanlıklarımıza bağlı olarak oluşur. Çay, kahve, sigara tüketimi bunların başlıcalarıdır.
Diş taşı temizliği ve beyazlatma birbirinden farklı tekniklerdir. Diş taşı temizliğinde, diş yüzeyleri üzerinde oluşan plak ya da tartar olarak adlandırılan birikintilerin uzaklaştırılması ile sağlanır. Aynı zamanda bu işlem ile diş üzerinde yer alan renklenme(sigara vb.) temizlenmiş olur. Dişler bu sayede kendi renklerine kavuşur. Beyazlatma(Bleaching) işleminde ise, dişlerde oluşan renklenmelerin(ilaca bağlı, doğumsal vb.) giderilmesi esastır. Yılda en fazla 2 kez uygulanabilen bu yöntem ile dişler 7 ton kadar beyazlayabilir.
Dental implantlar, eksik diş nedeniyle meydana gelen fonksiyon ve estetik kayıplarını tamamlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve diş köklerini taklit eden materyallerdir. İmplant uygulamaları doğrudan çene kemiğinin miktarı ve kalitesi ile ilgilidir. Bu nedenle implantlar kemik gelişimini tamamlamış olan kişilere uygulanmaktadır. Kemik gelişimi kızlarda 16 yaş, erkeklerde 18 yaş civarında tamamlanır. Bu yaşlardan itibaren implant tedavisi başarıyla uygulanır. Genel sağlık durumu iyi hastalarda üst yaş sınırı yoktu.
Her dişin beyazlatmaya vermiş olduğu yanıtın farklı olması ile birlikte işlemlerin 75%'inde kalıcı bir beyazlık sağlanmaktadır. Kalan 25%'lik kısım hastalarda ise tedavi gerektiğinde tekrar edilerek beyazlık korunabilmektedir. Bu uygulamada en önemli nokta ise beyazlatma sürecinde ve sonrasında hekimin önerilerine uyulmasıdır.
Ortodontik tedavi sırasında kullanılan ark telleri bazı durumlarda yer değiştirebilir. Bu yer değiştirme nedeniyle ark telleri yumuşak dokuya batabilir. Bu tür durumlarda hekimden randevu aldıktan sonra tele bir silgi ile yön verebilir veya hekim tarafından verilen ortodontik mum ile üzerini kapatabilirsiniz.
Kliniğimizde sedasyon tekniği uygulanmaktadır. Bu metod ile ilgili tedaviler yapılırken hastamız hiçbir şey hatırlamamaktadır ve bu şekile korkmadan, konforlu bir şekilde tedavisini yaptırabilmektedir.
Porselen materyaller ile yapılan kaplama ve laminalar adeta bir porselen tabak gibi davranmaktadır. Boyama özelliği olan besinlerin tüketilmesinden sonra bile ilk fırçalama ile dişler orjinal rengine geri dönmektedir.
Çok büyük çürüklerde, dolgu ve kaplama sağlıklı olmuyor. Dijital ölçü alarak dijital ortamda ürettiğimiz porselen dolguların küçüğüne inley, büyüğüne onley diyoruz. Dolgu ve kaplamaya göre daha sağlıklı, uzun ömürlü, kullanışlı ve daha estetiktir.

İLETİŞİM FORMU

!
!
İptal